Достапни линкови

Вашингтон: Рамсфелд потпиша зголемување на војниците во персискиот залив


Американскиот министер за одбрана Доналд Рамсфелд ја потпиша наредбата за разместување дополнителен број на единици, борбени авиони и два носачи на авиони во Персискиот залив до почетокот на јануари поради можна воена интервенција против Ирак. Како што јавуваат агенциите, бројот на војници во регионот нема да ја надмине бројката од 100 илјади.
XS
SM
MD
LG