Достапни линкови

Пекинг: Посета на Герхард Шредер


Германскиот канцелар Герхард Шредер денеска допатува во тридневна посета на Кина каде ќе се сретне со кинескиот премиер Зу Ронји и претседателот Џијан Це Мин. Тема на разговори Ирак, Северна Кореја и економска соработка мегу двете земји.
XS
SM
MD
LG