Достапни линкови

Кенија: Опозициониот лидер победи на претседателските избори


Опозициониот лидер Мваи Кибаки победи на претседателските избори во Кенија, соопштија претставници на изборната комисија. Со победата на Кибаки се стави крај на 24 годишното владеење на Даниел арап Моа кој не може да се кандидира за претседател бидејќи тоа не го дозволува Уставот.
XS
SM
MD
LG