Достапни линкови

Пакистан: 24 загинати во сообраќајна несреќа


Најмалку 24 патници загинаа, а 60 се повредени во сообраќајна несреќа во пакистанската провинција Пенџаб. Несреќата се случила кога два автобуси се судриле со камион кој доаѓал од спротивниот правец.
XS
SM
MD
LG