Достапни линкови

Москва: Опрема и лекови за настраданите во вчерашниот терористички напад


Руското министерство за вонредни состојби денеска упати опрема, лекови и мобилна болница за настраданите во вчерашниот терористички напад во Грозни. Властите соопштија дека во нападот загинале 39 лица, а 152 се ранети.
XS
SM
MD
LG