Достапни линкови

Сеул: САД ќе треба да испратат 690 илјади војници на Корејскиот полуостров


Според документот на министерството за одбрана на Јужна Кореја во случај на војна во Северна Кореја Американците ќе треба да испратат дополнителни 690 илјади трупи на корејскиот полуостров. Властите соопштуваат дека документот не е резултат на стравувања од моменталната криза во Северна Кореја поради можните планови на оваа земја да произведува нуклеарно оружје.
XS
SM
MD
LG