Достапни линкови

Вашингтон: Наредба за распоредување воени сили во Персискиот залив


Американските власти им наредија на воените сили да се подготват да се распоредат во Персискиот залив поради можна воена интервенција врз Ирак. Американскиот претседател Џорџ Буш изјави дека Ирак мора да се согласи со барањата на Обединетите нации за разоружување зошто во спротивно ќе се соочи со воен напад.
XS
SM
MD
LG