Достапни линкови

Вашингтон: САД ја повикуваат Кореа да ја промени одлуката


Нуклераната мониторинг агенција при Обединетите нации и Соединетите држави ја повикуваат Северна Кореја да ја измени одлуката со која им се забранува на експертите на Обединетите нации да имаат пристап до нивната нуклерна програма. Оваа реакција следи откако Северна Кореја вчера објави дека нема да им дозволи да работат на инспекторите и дека ја реактивираа лабораторијата која може да се користи за производство на плутониум за нуклеарно оружје.
XS
SM
MD
LG