Достапни линкови

Багдад: Почна вториот месец од потрагата по оружје


Тимовите за оружје при Обединетите нации денеска го започаа вториот месец од потрагата по оружје за масовно уништување во Ирак. Група инспектори од Мониторинг агенцијата при Обединетите нации денеска се во посета на индустриски комплекс десет километри јужно од Багдад.
XS
SM
MD
LG