Достапни линкови

Лондон: Војна во Ирак ќе предизвика хуманитарна катастрофа


Високиот комесар за бегалци на Обединетите Нации Руд Луберс изјави дека евентуалната војна во Ирак ќе предизвика хуманитарна катастрофа. Во интервју за Би Би Си, Луберс оцени дека Садам Хусеин мора да се разоружа, но оти меѓународната заедница треба да стори се за да се избегне војната.
XS
SM
MD
LG