Достапни линкови

Багдад: Тројца загинати и 16 повредени во напад на САД и Британија


Ирак соопшти дека тројца цивили загинале, а 16 биле повредени при нападот на американски и британски авиони во јужен Ирак. Според американската централна команда, цел на нападот бил еден воен командно-контролен центар. Во меѓувреме, продолжува меѓународната инспекција која треба да утврди дали Ирак има оружје за масовно уништување.
XS
SM
MD
LG