Достапни линкови

Пеќ: Еден загинат во експлозија на автомобил бомба


Едно лице загина, а две беа повредени во синоќешната експлозија на автомобил бомба во центарот на Пеќ на Косово. Портпаролот на УНМИК Андреа Анџели изјави дека загинал возачот на автомобилот под кој бил сместен експлозивот.
XS
SM
MD
LG