Достапни линкови

Израел: Убиен локален шеф на Исламски Џихад


Израелската војска, како што јавија агенциите, денеска убила еден локален шеф на радикалниот исламски Џихад на Западниот Брег. Претходно во една престрелка во Наблус, израелските сили убиле едно палестинско момче. Изреалски воени извори соопштија дека во овие судири биле повредени четворица израелски војници.
XS
SM
MD
LG