Достапни линкови

Багдад: Потрагата на инспекторите за оружје продолжува


Испекторите на Обединетите Нации ја продолжуваат потрагата по оружје за масовно уништување во Ирак. Тие денеска,во присуство на ирачки официјални претставници, го испитале и шефот на багдадскиот технолошки универзитет Мазен Мохамад. Соединетите Држави бараат ваквите испитувања да се извршуваат надвор од Ирак.
XS
SM
MD
LG