Достапни линкови

Вашингтон: 314 милиони долари добивка во Божикна лотарија


Рекордна добивка во популарната американска Божиќна лотарија. Како што е соопштено, со добитна комбинација било продадено само едно ливче и победникот добил над 314 милиони долари. Ливчето било продадено во Западна Вирџинија, но досега никој не се јавил да ја подигне наградата. По одбивањето на федералните и на локалните даноци, тој би добил околу 170 милиони долари.
XS
SM
MD
LG