Достапни линкови

Пакистан: Уапсени три осомничени за вчерашниот бомбашки напад


Пакистанската полиција соопшти дека уапсила три лица осомничени за вчерашниот напад врз една црква во кој загинаа три девојчиња. Бомбашкиот напад се случил за време на Божиќната миса во црквата.
XS
SM
MD
LG