Достапни линкови

Грозни: Убиен лидерот на про-московската партија во Чеченија


Неидетификувано лице го уби лидерот на про-московската партија во чеченскиот град Грозни. Амин Адизов беше убиен синоќа додека се возел во својот камион.
XS
SM
MD
LG