Достапни линкови

Вашингтон: Најмалку 15 загинати во снежна бура во САД


Најмалку 15 лица вчера загинаа во снежна бура која ги зафати југозападните и централни делови на Соединетите држави. Инаку ова се делови во Америка каде многу ретко паѓа снег.
XS
SM
MD
LG