Достапни линкови

Багдаг: Хусеин смета дека ќе се покажат американските лаги


Ирачкиот претседател Садам Хусеин во денешната божиќна честитка посочи дека инспекторите за оружје при Обединетите нации доколку чесно работат ќе се покажат американските лаги и ќе се докажат фактот дека Ирак не поседува оружје за масовно уништување. Уверени сме дека исходот ќе биде голем шок за Соединетите држави и ќе се покажат нивните лаги, се вели во пораката на ирачкиот претседател.
XS
SM
MD
LG