Достапни линкови

Витлеем: Мирно одбележување на Божик


Одбележувањето на божиќната вечер во Витлеем местото каде се родил Исус оваа година помина мирно, без вообичаеното накитено дрво, музика. Ова е прв пат од 1994 година за време на празникот, Витлеем да е под израелска окупација.
XS
SM
MD
LG