Достапни линкови

Ватикан: Божикна порака на папата


Поглаварот на римокатоличката црква папата Јован Павле Втори божиќната порака ја посвети на мирот. Полноќната миса папата ја одржа во базиликата Свети Петар во Ватикан на која присуствуваа повеќе илјада верници од целиот свет. Папата истакна дека раѓањето на Исус е божји знак , знак на надеж и мир за сите семејства.
XS
SM
MD
LG