Достапни линкови

Иран: 46 загинати во авионска несреќа


Сите 46 патници, главно од Украина, загинаа во авионската несреќа што се случи вчера во централниот дел на Иран. Тамошната телевизија јави дека во авионот се наоѓале воздухопловни стручњаци од Украина и Русија. За сега не е позната причината за паѓањето на авионот од типот Антонов.
XS
SM
MD
LG