Достапни линкови

Вашингтон: САД ја игнорира поканата на Ирак за испраќање агенти на ЦИА


Соединетите Американски Држави ја игнорираа ирачката покана американската централна разузнавачка служба ЦИА да испрати во таа земја свои агенти. Тие, според поканата, треба да им ги покажат на инспекторите на Обединетите Нации местата за кои Вашингтон смета дека се произведува оружје за масовно уништување. Портпаролот на Стејт Департментот Филип Рикер изјави дека веќе постои механизам за инспекција што е поставен од Светската организација.
XS
SM
MD
LG