Достапни линкови

Багдад: Инспекторите за оружје посетија три локации


Инспекторите за оружје на Обединетите Нации денеска во Ирак посетија три локалитети во близина на Багдад, вклучувајки и една фабрика за млеко во прав. Ирак вчера повтори дека нема оружје за масовно уништување и ја повика и ЦИА да ги истражи сомнителните локации.
XS
SM
MD
LG