Достапни линкови

Москва: Продолжува посетата на Нетанјаху


Израелскиот министер за надворешни работи Бенјамин Нетанјаху престојува во Москва на разговори со неговиот руски колега Игор Иванов. Главни теми се ситуацијата на Блискиот Исток, војната против тероризмот и начините за подобрување на билатералната економска соработка.
XS
SM
MD
LG