Достапни линкови

Багдад: Хусеин планирал биолошки напад во заливската војна


Ирачкиот претседател Садам Хусеин тајно планирал да употреби биолошко оружје на почетокот на Заливската војна, но бил спречен откако неговите авиони биле соборени, се наведува во документот на ЦИА, кој е објавен деновиве. Како можна цел на биолошкиот напад се претпоставува дека би бил Израел.
XS
SM
MD
LG