Достапни линкови

Багдад: САД избрзуваат за Ирак


Главниот научен советник на ирачкиот претседател Садам Хусеин во Багдад изјави дека САД и Велика Британија избрзуваат во оценките за програмата за оружје за масовно уништување во Ирак. Тој рече дека американскиот државен секретар Колин Пауел и британскиот шеф на дипломатијата Џек Строу го базираат нивниот критицизам на стари извештаи од претходните дискредитирани инспекции што се случија во 90-тите.
XS
SM
MD
LG