Достапни линкови

Вилнус: Адамкус води, можен втор круг


На претседателските избори што вчера се одржаа во Литванија широка поддршка доби актуелниот претседател на Литванија Валдас Адамкус. Според неофицијалните резултати тој освоил околу 40 насто од гласовите, па конечната одлука за нов претседател на Литванија би можело да се бара во втор круг на изборите.
XS
SM
MD
LG