Достапни линкови

Москва: Воена кампања против Ирак против руските интереси


Рускиот министер за надворешни работи Игор Иванов изјави дека воената кампања во Ирак е спротивна на руските национални интереси. Тој посочи дека Русија нема намера да се приклучи на било каква кампња против Ирак, но дека е најважно оваа земја да нема оружје за масовно уништување.
XS
SM
MD
LG