Достапни линкови

Литванија: Адамкус главен фаворит на претседателските избори


Во Литванија денеска се одржуваат претседателски избори. На изборите учествуваат 17 претседателски кандидати. Според истражувањата на јавното мислење најсериозен кандидат е актуелниот претседател Валдас Адамкус.
XS
SM
MD
LG