Достапни линкови

Кабул: Спогодба за регионална соработка на Авганистан со шест земји


Претставници од Авганистан и шест соседни земји денеска се среќаваат во Кабул. Тие треба да потпишат спогодба за регионална безбедност и добрососедски односи.
XS
SM
MD
LG