Достапни линкови

Москва: Посета на Бенјамин Нетанјаху


Израелскиот министер за надворешни работи Бенјамин Нетанјаху денеска е во посета на Москва каде ќе се сретне со рускиот министер за надворешни работи Игор Иванов. Тема на разговори борбата против тероризмот и развојот на руско израелска економска соработка.
XS
SM
MD
LG