Достапни линкови

Индија: 15 загинати во железничка несреќа


Најмалку 15 лица го загубиле животот, а седумдесеттина биле повредени кога експресен воз излетал од шините во јужна Индија. Според официјалните власти, се верува дека возот се движел со брзина од 90 километри на час кога се случила несреќата.
XS
SM
MD
LG