Достапни линкови

Авганистан: Еден војник на САД убиен


Американски војник е убиен во Источен Авганистан во престрелка со непријателски сили, соопштија американски воени сили. Уште двајца војници се повредени во последните 24 часа во одделни инциденти.
XS
SM
MD
LG