Достапни линкови

Блиски Исток: Палестинската изборна комисија предлага одлагање на изборите


Палестинската изборна комисија денеска формално му препорача на лидерот Јасер Арафат да ги одложи претседателските и парламентарните избори, кои беа закажани за 20-ти јануари, поради присуството на израелските сили на Западниот Брег. Според предлогот, изборите треба да бидат пролонгирани за 100 дена, односно откако ќе се повлечат израелците.
XS
SM
MD
LG