Достапни линкови

Вашингтон: Ирачката криза настан на годината


Според истражувањето на Асошиетед прес, главен настан во оваа година е ирачката криза, а потоа следуваат израелско-палестинскиот конфликт и заложничката криза во Москва. Ваквиот резултат е добиен врз основа на анализите на весници и агенции во 37 држави.
XS
SM
MD
LG