Достапни линкови

МОСКВА: Путин одговара на прашања на граѓаните


Рускиот претседател Владимир Путин денеска во директна радио и телевизиска програма и изјави на нацијата дека тие стануваат побогати и живеат малку подобро. Пред почетокот на директната програма до рускиот претседател кој одговара на прашања од граѓаните стигнаа повеќе од милион и 400 илјади прашања.
XS
SM
MD
LG