Достапни линкови

ПЕКИНГ: Кина бара мирно решение за ирачката криза


Кинескиот министер за надворешни работи Танг Џијасјуан денеска изјави дека Кина бара во рамките на Обединетите нации да се изнајде мирно решение за ирачката криза. Реакцијата следи по оценките на Соединетите држави дека декларацијата за оружје што ја подготви Ирак е нецелосна.
XS
SM
MD
LG