Достапни линкови

ВАШИНГТОН: Средба Пауел - Солана


Ирак и Блискиот Исток се главна тема на разговарите во Вашингтон меѓу американскиот државен секретар Колин Пауел и претставникот за заедничка надворешна и безбедносна политика Хавиер Солана. Солана изјави дека Соединетите држави треба да го почекаат извештајот на инспекторите на Обединетите нации за оружјето во Ирак пред да превземат еднострана акција против Багдад.
XS
SM
MD
LG