Достапни линкови

ТОКИО: Иванов во посета на Јапонија


Рускиот министер за надворешни работи Игор Иванов денеска пристигна во посета на Токио за да ја подготви претстојната посета на јапонскиот премиер Јунхиро Коизуми на Москва. Иванов утре ќе се сретне со министерот за надворешни работи на Јапонија Јорико Кавагучи.
XS
SM
MD
LG