Достапни линкови

ХАИФА: Експлозија во Северен Израел


Во една хемиска фабрика во Хаифа Северен Израел утринава дојде до експолозија во која нема повредени. Пожарот се случил во зградата со хемиско губриво кое не е отровно. Израелското радио јавува дека експолизијата се случила поради технички проблем, а не е предизвикана од палестински милитанти.
XS
SM
MD
LG