Достапни линкови

ХАГ: Олбрајт сведочи во трибуналот за воени злосторства


Поранешниот американски државен секреатр Медлин Олбрајт денеска во Хашкиот трибунал сведочи на сослушувањето за поранешниот босанско српски претседател Билјана Плавшиќ. Таа е обвинета за геноцид врз босански муслимани и хрвати во текот на конфликтот во Босна.
XS
SM
MD
LG