Достапни линкови

Пекинг: Седум загинати при истекување на гас


Седум лица загинаа, а дваесетина се повредени во една зграда во североисточна Кина при истекување на гас. Пет од седумте жртви се задушиле во нивните станови, досека две лица починале во болница. Истекувањето на гасот е предизвикано од оштетена цевка. Минатата недела, едно лице а 14 беа повредени во експлозија предизвикана од истекување на гас во кинескиот град Чангачун.
XS
SM
MD
LG