Достапни линкови

Москва: Поддршка за новата одбранбена стратегија на САД


Русија ја поздрави новата одранбена стратегија на САД за спречување на ширењето на оружје за масовно уништување. Руското министерство за надворешни работи ја поздрави сериозната анализа и изрази надеж дека новата американска стратегија ќе доведе до подлабока соработка со Москва.
XS
SM
MD
LG