Достапни линкови

Хаг: Почнува расправата за пресудата за Биљана Плавшиќ


Денеска во Хаг почнува расправата за пресудата за поранешната претседателка на Република Српска Биљана Плавшиќ, обвинета за воени злосторства. Расправата се очекува да трае два дена, по што судскиот совет треба да донесе пресуда за случајот.
XS
SM
MD
LG