Достапни линкови

Багдад: Ирак бара да запре необјавената војна од САД и Британија


Ирак побара од Обединетите нации да ја запрат необјавената војна која против оваа држава ја водат американските и британските авиони кои ја надгледуваат зоната забранета за летање.Секојдневите повреди на воздушниот простор кои ги олеснува и кувајтската влада, како и бомбардирањето на села и градови го достигнаа нивото на необјавена војна, се вели во писмото до Кофи Анан од шефот на диполоматијата на Ирак, Наџи Сабри.
XS
SM
MD
LG