Достапни линкови

Рим: Првото клонирано бебе ќе се роди во Белград


Италијанскиот гиниколог Северино Антинори изјави дека бремената жена која го носи првото клонирано бебе најверојатно ќе се породи во jануари во Белград. За неделникот НИН тој изјавил дека ова претставува револуционерен чин во генетиката и дека Србија ќе влезе во историјата.
XS
SM
MD
LG