Достапни линкови

Венецуела: Протести против претседателот


Неколку стотици илјади противници на претседателот на Венецуела Хуго Чавез денеска протестираат во главниот град на Каракас барајќи претседателот да поднесе оставка. Тие го обвинуваат Чавез дека во земјата воведува автократски систем на владеење. Претставници на Соединетите држави велат дека единствено решение за да се спречат немирите е да се спроведат предвремени избори.
XS
SM
MD
LG