Достапни линкови

Вашингтон: Посета на израелскиот министер за одбрана


Израелскиот министер за одбрана Саул Мофаз денеска ќе започне четиридневна посета на Соеднинетите држави. Предвидено е тој да се сретне со американскиот секретар за одбрана Доналд Рамсфелд, советникот за национална безбедност Кондолиза Рајс и секретарот на Обединетите нации Кофи Анан и дравниот секретар Колин Пауел.
XS
SM
MD
LG