Достапни линкови

Багдад: Продолжува работата на инспекторите за оружје


Инспекторите за оружје на Обединетите нации денеска продолжуват со работа на теренот во потрага по оружје за масовно уништување. Вчера околу стотина инспектори посетија 11 капацитети вклучувајќи го и медицинскиот центар во Багдад.
XS
SM
MD
LG